Експозиція робіт Анастасії Шкоди
17 мая 2010 12:09 4427
Експозиція робіт Анастасії Шкоди

15 травня 2010 року в Кіровоградському обласному художньому музеї під час проведення VI Міжнародної акції «Ніч музеїв», присвяченої Міжнародному дню музеїв відбулося відкриття експозиції художніх творів та фоторобіт лауреата Премії Кабінету Міністрів України Анастасії Вікторівни Шкоди. 17 травня 2010 року Анастасії виповнюється 19 років з дня народження. Настя студентка І курсу мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Не зважаючи на юний вік на рахунку Насті чимало досягнень.
Має диплом Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання «Національна асамблея інвалідів України» за перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Рівні можливості очима дітей» у номінації «кращий малюнок» у віковій категорії 15-18 років (2007 рік).
В 2009 році взяла участь в міжрегіональному конкурсі «Краса без обмежень», який проходив у м. Донецьку та виборола звання другої віце-міс.
У 2009 році стала лауреатом Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України у номінації «За творчі досягнення».
В 2010 році стала переможцем Всеукраїнського фотоконкурсу «Знай свої права: від інвалідності до можливостей».

Роботи Насті часто експонуються.
В грудні 2007 року в Кіровоградському прес-клубі реформ було відкрито першу персональну виставку.
В червні 2008 року відбулося відкриття виставки творів Анастасії Шкоди до Міжнародного дня захисту дітей у відділі обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».
У вересні 2008 року А. Шкода прийняла участь у виставці молодих художників Кіровоградщини, що проходила в обласному художньому музеї.
Паралельно із малюванням Настуся захоплюється фотографією. Результатом творчої співпраці Анастасії Шкоди та її вчителя Володимира Дурнова стала виставка «Крок у життя», яка була відкрита до Міжнародного дня інвалідів в обласному художньому музеї 3 грудня 2008 року.
1 червня 2009 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулося відкриття виставки фоторобіт Анастасії Шкоди до Міжнародного дня захисту дітей.
З липня по вересень 2009 року в Національному заповіднику «Софія Київська» в рамках проекту «Скарби музеїв України на святій землі Софії Київської» Кіровоградський обласний художній музей представив виставку «Степова Еллада», а також виставку творів лауреатів Премії Кабінету Міністрів України Анастасії Шкоди, Анатолія Кімнатного та Андрія Кадигроба. З книги відгуків:
«Настя. Ви – українська Фріда Кало. У Вас попереду велике майбутнє. Щасти» Маша, Лондон.
«Уважаемая Анастасия! Выставка Ваших работ впечатляет. Поражаемся Вашей доброте и зоркому взгляду. Желаем Вам и в дальнейшем всяческих успехов. Так держать и не унывать!» Семья Гнатенко.

«Потрясающие работы!»
«Я вражена глибиною намальованих картин! Настільки професійно намальовано. Навіть відчувається частинка Вашої душі у кожній картині. Дякую за довершену виставку. Бажаю вірити і не здаватися» Іванна Шах.
«Дякую тобі, Анастасія. Ти вмієш заставити людину подивитися на світ по новому».
«Спасибо за выставку! Многое понято и переосмыслено. Удачи в творчестве! Верь!»
«Осталась в полном восторге от увиденного! У тебя есть чему поучиться. Сильная, целеустремлённая и «не опускающая руки»… Далеко не каждый на это способен. Нет слов. Желаю тебе творческих успехов и благодарного зрителя. Всего тебе самого наилучшего! Ты на это действительно заслуживаешь» Кристина, г. Макеевка.

«Анастасіє! Дивлюсь на твої роботи і не перестаю дивуватися такому оптимізму! Роботи потрясні! Залишайся завжди такою радісною і не переставай дивувати оточуючих своїми роботами. Хай всі твої мрії здійсняються!» Оля.

Настя, не зважаючи на те, що сама потребує підтримки та допомоги, одною з перших відгукується на участь в благодійних акціях. Так в 2009 році взяла участь в Великодньому благодійному аукціоні та в Благодійному «Кіровоградському Фотобієнале-2009».

В експозиції музею представлені, як вже відомі художні твори та фотороботи Анастасії, так і нові. Виставка не залишить жодного байдужого. Під час відкриття експозиції відвідувачі мали можливість переглянути зворушливу відеопрезентацію про Анастасію Шкоду «І сум, і радість її життя».
Настусі побажаємо перш за все здоров’я, витримки, наснаги, посмішок та щастя.