Чи продаватимуть у Кропивницькому спиртні напої в нічний час?

30 мая 2018 10:41 604 0 Общество
Чи продаватимуть у Кропивницькому спиртні напої в нічний час?

Вчора, 29 травня, у Кіровоградській міськраді на засіданні «круглого столу» розглядалося питання обмеження продажу спиртних напоїв на території обласного центру в нічний час

За повідомленням прес-служби Кіровоградської міської ради в середу, 29 травня, відбулося обговорення питання щодо обмеження реалізації суб`єктами підприємницької діяльності алкогольних та слабоалкогольних напоїв в нічний час (з 22 год. вечора до 8.00 ранку). Головою «круглого столу» був заступник міського голови О. Грабенко, у проведенні взяли участь представники торгівельних підприємств, які здійснюють продаж напоїв. 

22.03.2018 р. Верховна Рада України прийняла закон, згідно з яким встановлюється обмеження реалізації алкогольних та слабоалкогольних напоїв (за винятком безалкогольного пива). На виконання даного нормативного акту міською владою розглядається питання щодо припинення реалізації алкогольних напоїв вночі. Це стосується двадцяти семи торгівельних закладів, які працюють у зазначений час. Серед них: п`ять торгівельних підприємств ТОВ «АТБ-маркет» та два – ТОВ «Копілка». Решта припинила свою діяльність.

Також було зазначено, що актуальною залишається проблема надмірного споживання алкогольних напоїв. На жаль, Україна лідирує по вживанню спиртних напоїв, особливо дітьми та молоддю, через що  більш як 40 000 людей щорічно помирають. За інформацією, наданою Кропивницьким відділом поліції у 2017 р. у Кропивницькому відбулося 27 порушень закону (тобто 1,5%) , які були скоєні в стані алкогольного сп`яніння.

Не можна оминути увагою той факт, що в нічний час біля торгівельних об`єктів, де реалізуються спиртні напої, особами, які їх вживають, порушується громадський порядок. Це призводить до численних скарг місцевого населення. Дане питання потребує негайного вирішення. Досвід Латвії, Данії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та інших країн доводить, що заборона є дієвий засіб у боротьбі із надмірним вживанням алкоголю.

Своє бачення проблеми вислови представники суб`єктів господарювання. Вони вносили пропозиції своїх варіантів обмеження та переймалися про зменшення прибутку, пропонуючи впровадження компенсації. А також висловлювали думки про те, що дані дії сприятимуть зростанню тіньової реалізації спритних напоїв.

За результатами «круглого столу» заступником міського голови О. Грабенком надано доручення А. Паливоді – директору департаменту з питань економічного розвитку, щодо проведення робочої зустрічі за участі представників даних суб`єктів господарювання та визначити межі можливих втрат від припинення реалізації спиртних напоїв у нічний час.

Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий

ТОП-5 лучших душевых трапа Geberit

25 мая 2020 10:29 124

Выбор душевого трапа Geberit зависит от многих особенностей: размеров, монтажа, помещения и даже эстетики. Чтобы найти лучший, нужно потратить не меньше часа, листая фотографии и просматривая характеристики.