Чи покращиться теплопостачання у Кропивницькому завдяки встановленню нових блочно-модульних котелень?

24 мая 2018 11:52 448 0 Общество
Чи покращиться теплопостачання у Кропивницькому завдяки встановленню нових блочно-модульних котелень?

Керівництво ДП «Кіровоградтепло» для покращення теплопостачання Кропивницького пропонує встановити 9 котелень блочно-модульного типу

Зважаючи на необхідність модернізувати міську систему теплопостачання, ДП «Кіровоградтепло» запропонувало зробити це за допомогою нових блочно-модульних міні-котелень. Це дасть змогу припинити використання старого обладнання та зношених теплокомунікацій.

В разі реконструкції котельні, розташованої по вул. Шатила, буде встановлено міні-котельні за адресами: вул. Джерельна, просп. Винниченка, поблизу Кардіоцентра, вул. Комарова, №№ 6 та 19-а, вул. Волкова, вул. Жадова.

За словами заступника міського голови О. Мосіна, міською владою буде розглянуто пропозицію теплопостачального підприємства, а за його результатами фахівці підготують вимоги до схеми міських тепломереж. Проте походження коштів, на які буде виконуватися модернізація ним уточнено не було.

Деякий час потому прес-служба Кіровоградської міської ради розмістила повідомлення про проведення наради з даного питання та оголосила надані рекомендації. До обговорення питання, окрім посадовців міськради, було залучено профільних спеціалістів – завідувача відділу теплофізичних процесів Інституту технічної теплофізики НАНУ О. Сігала та фахівців Інституту промислової екології.

Після проведення обстежень теплогенеруючих підприємств міста працівники Інституту ПЕ рекомендували відмовитися від модернізації великих котелень, а натомість  будувати модульні міні-котельні, які будуть обслуговувати певні мікрорайони.

Якщо буде ліквідовано Південно-Західну котельню, то для подачі кількості тепла, яку вона постачала, потрібно побудувати 16 міні-котелень, що вироблятимуть 3-5 Гкал/год. Такий процес потребує 56 400 000 грн., проте дозволить заощадити 3 271 000 м3 блакитного палива. Орієнтовний термін, за який має окупитися будівництво становить 5 років. Замість ТЕЦ потрібно встановити 17 нових міні-котелень. Загальна вартість робіт становитиме 70 000 000 грн. Це дасть можливість зберегти 3 460 000 м3 газу. У с. Новому модернізація теплогенеруючого підприємства має здійснюватися наступним чином. На вул. Металургів, 7-а є нова котельня з сучасним обладнанням, кожен з трьох котлів має потужність 1,5 Гкал/год., проте використовується вона не на всю потужність. Тому буде економічно вигідно перерозподілити до неї котельню ливарного заводу.

До речі, минулий опалювальний сезон ВАТ «Кіровоградгаз» періодично шантажував теплогенеруючі підприємства міста через заборгованість по оплаті за використаний природний газ. 

Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий