ТОП-10 ОСВІТНІХ ПОДІЙ 2021 РОКУ
14 янв 2022 15:12 391
ТОП-10 ОСВІТНІХ ПОДІЙ 2021 РОКУ

ТОП-10 ОСВІТНІХ ПОДІЙ 2021 РОКУ

Традиційно Асоціація інноваційної та цифрової освіти щороку підбиває підсумки найважливіших подій у сфері освіти. Не виключенням став і 2021 рік:

Норматив року

19 лютого Міністерство освіти і науки України затвердило Типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.  На основі типової навчальної програмикожен заклад освіти може створювати власну освітню програму– так званумодульнупрограму.Отже, з 1 вересня 2022 року учні, які перейдуть до 5 класу, навчатимуться за новою освітньою програмою –так передбачає реформа Нової української школи (НУШ).

Прем’єра року

З 30 квітня, вперше в історії українського Парламенту запрацювала Платформа дистанційного навчання Верховної Ради України, яка стала основою системного навчання співробітників Апарату і Комітетів ВРУ, народних депутатів України та їх помічників. Аналогічні проєкти успішно працюють в парламентах провідних країн світу, що суттєво покращує якість законотворчої діяльності та забезпечує інституційну пам’ять вищого законодавчого органу влади. Даний проєкт реалізовано за підтримки Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи.

Будівництво року

В Україні розпочалось будівництво Президентського університету. Відповідне доручення31 травня підписав Президент України Володимир Зеленський:«Цезаклад вищої освіти, який буде готувати людей майбутнього». Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься назасадах підготовки професіоналів найвищого рівня за такими напрямами, як: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект; нанотехнології; аерокосмічні технології; новітні енергетичні технології; біотехнології та науки про здоров’я; глобалізація і міжнародні комунікації – які є основою технологічного укладу 6.0.

Проєкт року

Понад 50% українців працюють не за фахом. Саме це стало передумовою для визначення профорієнтації одним з основних пріоритетів діяльності у 2021 році Міністерства освіти і науки України, яке запровадило Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», що стартував 11 серпня. Відтеперкожен учень старших класів має можливість сформувати власний «Паспорт Здібностей», щоб свідомо обрати професію, в який він може бути успішним. Як підсумок, в Україні запустився ефективний «соціальний ліфт», який з’єднує навчальні заклади та роботодавців, що стане основою формування системного Кадрового Резерву України та реформи старшої профільної школи в рамках Нової Української Школи (НУШ).   

Можливість року

20 серпня Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало Національну еко-систему вивчення та тестування рівня володіння української мови «Моя мова», яка складається з платформи-агрегатора всіх проєктів з вивчення української мови, які діють в Україні – мультимедійного курсу «Сучасна українська мова» у міжнародному форматі SCORM, платформи з навчання української мови для іноземців та української діаспори «SpeakUkraine», а також адаптивної системи тестування рівня володіння української мови, якою за перший місць скористалося понад 50 000 осіб.  

Подія року

Понад півмільйона школярів стали учасниками першого Всеукраїнського уроку з профорієнтації,який відбувся у прямому етері 12 жовтня. Даний захід ініціювало Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти. Власними історіями успіху з молоддю поділились селебритіс: Євген Клопотенко, який входить до топ-50 кухарів світу та єдиний Олімпійський Чемпіон в Токіо від України – Жан Беленюк. Школи масово викладали фото та відео, як дивились урок цілими класами по всій країні. Дана подія увійшла до Національної Книги Рекордів, як наймасовішій урок в Україні.

Цифровізація року

Понад 1 млн українців вже зареєструвалися на навчання в межах Національного проєкту з розвитку цифрової грамотності «Дія.Цифрова освіта»від Міністерства цифрової трансформації України. Про це повідомила прес-служба даного відомства 25 жовтня. Проєкт діє з 2020 року і за три роки планує навчити 6 млн українців цифровій грамотності.

Прорив року

03 листопада Україна першою у світі отримала від США ліцензію на проведення Національної олімпіади геніївGenius Olympiad Ukraine– про це повідомив Міністр освітиі науки України Сергій Шкарлет.Відповідний контракт підписала 3 листопада у Вашингтоні Мала академія наук України. Genius Olympiad – це найбільший міжнародний конкурс наукових проєктів з охорони довкілля та екології, участь у якому щороку беруть понад тисячу школярів з-понад 80 країн світу.

Втрата року

27 листопада, у віці 48-ми роківпішла з життя заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій. У вересні 2019 року пані Любомиру призначили на посаду Заступника міністра освіти і науки України. З 25 березня по 25 червня 2020 року вона виконувала обов’язки Міністра освіти і науки України, в тому числі, в найважчий період жорсткого локдауну, який був запроваджений в країні через пандемію COVID-19.

Звичка року

15 грудня Дружина Президента України Олена Зеленська та Міністр освіти  і науки України Сергій Шкарлет презентували Платформу про здорове харчування у школах «Знаїмо». Як заявила перша леді, мета кампанії – більше ніж змінити шкільне меню на корисне й здорове. Завдання-максимум – змінити харчові звички українських сімей. На платформі зібрано повну інформацію для керівників закладів освіти та вчителів про перебіг реформи й нормативи шкільного харчування, а також багато корисної інформації для учнів та батьків.