НОВОСТИ

З 1 квітня по 15 червня триватиме період нересту риб

22 марта 2017 14:40 | Новости

Згідно ст. 39 Закону України “Про тваринний світ” в період нересту громадяни, підприємства, установи та організації повинні охороняти середовище існування, умови розмноження та шляхи міграції тваринного світу

Період нерестової заборони, як правило, триває від 10 до 12 тижнів і залежно від місцевості.

На цей період законодавством забороняється, під час здійснення своєї діяльності юридичними та фізичними особами, впливати на становище тваринного світу, зокрема, бути джерелом підвищеного шуму, який може викликати неспокій мешканців водоймищ. Не дозволяється проводити вибухові роботи, запускати феєрверки, здійснювати санітарну вирубку лісу, користуватись моторними маломірними водними засобами та проводити змагання на водоймах.

Кожен свідомий громадянин, окрім утримання від здійснення заходів, що можуть потурбувати тваринний світ, може прийняти участь у здійсненні громадського контролю за дотриманням чинного законодавства в даній сфері. Громадяни можуть приєднатись до роботи оперативних штабів, утворених при органах рибоохорони, виходити на рейди по здійсненню контролю за дотриманням порядку на водоймах та прийняти участь у встановленні штучних нерестових гнізд на відведених ділянках.

В найближчі два з половиною місяці згідно з законодавством дозволяється лише любительське рибальство однією вудкою (поплавковою або донною) з одним гачком та спінінгом. Рибалити можна виключно в межах населеного пункту з берега водойми у спеціально відведених місцях, тобто поза межами нерестовищ.

Відтворення різноманіття і примноження кількості риб у водоймищах області залежить від того наскільки сприятливими і спокійними будуть умови навколишнього природного середовища для риб в період їх нересту.

Оскільки визначальним для нересту є саме температурний фактор, саме від температури води залежить нерест того чи іншого виду риб в період з весни і до початку літа. Першою у квітні починає нереститись щука, потім окунь, далі судак, після нього лящ, потім короп і в найтеплішу пору нереститься карась.

Звертаємо увагу всіх рибалок-любителів на зазначену інформацію і сподіваємось на свідоме ставлення до тваринного світу та дотримання правил рибної ловлі.

Для тих, хто має намір порушити нерестові заборони на вилов риби довідково повідомляємо,що законодавством передбачено різні види відповідальності та покарання за порушення встановлених заборон. Так, адміністративна відповідальність за браконьєрський вилов риби передбачає накладання штрафних санкцій: від 340 до 680 грн. для громадян, від 510 до 850 грн. для посадовців. При кримінальній відповідальності розмір штрафу становить від 3400 до 6800 грн. Санкція статті передбачає також покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 3-х років, конфіскацію засобів вилову риби та спеціальних знарядь, а також виловленого трофею. За кожну виловлену під час нересту рибу браконьєру також доведеться сплатити розмір завданих збитків.

Новости RSS   Просмотров(474)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Котельня селища Нового завдала 12 млн. грн. збитків теплопостачальному підприємству Кропивницького
Котельня селища Нового завдала 12 млн. грн. збитків теплопостачальному підприємству Кропивницького 21 марта 2017

За інформацією керівника комунального підприємства “Теплоенергетик” Тетяни Соколенко втрати теплової енергії на великій котельні селища Нового за опалювальний період 2016-2017 рр. завдали підприємству збитків на суму 12 млн. 604 тис. грн

Просмотров (312)
Приміських поїздів на Кіровоградщині поменшає
Приміських поїздів на Кіровоградщині поменшає 20 марта 2017

У зв’язку з незадовільною ситуацією з компенсаційними виплатами за перевезення пільговиків в області, Укрзалізниця може відмінити курсування деяких електричок на Кіровоградщині

Просмотров (239)
Громадський транспорт Кропивницького готується до посиленої роботи під час поминальних днів
Громадський транспорт Кропивницького готується до посиленої роботи під час поминальних днів 20 марта 2017

На щотижневій нараді міськвиконкому секретар міськради Андрій Табалов давав вказівки щодо організації роботи громадського транспорту в поминальні дні

Просмотров (222)
Вернутся к разделу: Кропивницкие новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)