Як підвищити урожайність на своїй присадибній ділянці

20 февраля 2009

«Дощові черв’яки – вмілі земледільці, які відіграють роль архітектора родючого шару грунту. Вони наша надія на майбутнє, оскільки за певних умов здатні повністю замінити собою чадні заводи хімічної промисловості.»

Чарльз Дарвін.

Вже близько 50 років черв’яки так би мовити офіційно перебувають на службі в людини. Розведення черв’яків на органічних рештках полів, садів, городів з метою отримання екологічночистого, високоефективного органічного добрива - біогумусу стало окремою самостійною галуззю сільського господарства – вермикультурою. А все тому, що за поживністю біогумус переважає гній і звичайні компости у 4-8 разів. Мікроорганізми, що містяться у вермикомпостах, сприяють переводу токсичних форм металів у малорухомі, блокують надходження в рослини радіонуклідів. Використання біогумусу підвищує урожайність і якість продукції, поліпшує фізичні властивості грунту. Внесення біосуміші виключає утворення кірки, яку може спричинити використання мінеральних добрив, і підвищує сходження насіння на 7 – 8%.

Норма внесення біогумусу: 3 - 5 т. на 1 га. (залежно від субстрату, ступеня очистки, сторонніх домішок); 0.3 - 0.5 кг. на 1 м. кв. ; 0.5 – 1.5 кг. під кущ чи плодове дерево; 0.2 – 0.3 кг. у гніздо для розсади.

Для розведення найбільш придатний каліфорнійкий гібрид червоного дощового черв'яка. За оптимальних умов протягом року його початкова популяція в процесі розмноження збільшується в 1,5 тис. разів. Важливо й те, що «каліфорнієць» полюбляє осілість. Температура його «помешкання» повинна коливатись у межах 20-25 градусів з вологістю 70-80%.

Щодня одна особина з'їдає стільки, скільки важить сама. Із тонни органіки одержують 600 кг. біогумусу і 100 кг. білкової маси черв'яків. Щодо «меню», вони не вибагливі - споживають гній, подрібнену напівгнилу солому, траву, опале листя дерев, харчові відходи, тирсу листяних порід дерев, жадібно поїдають кавову гущу, чай, ромашку....Спід уникати відходів з деревини рожевого кольору з великим вмістом шкідливого для сапрофагів таніну.

Черв'яків відділяють від біогумусу так: 2-3 дні перед «ревізією» черв'якам не дають їсти. За тим на поверхню кладуть шар високоякісного корму, куди через кілька днів мігрує зголодніла маса. Шар з неї знімають і переселяють у новий ящик. Зайвих черв'яків можна використати на корм курям, свиням, ставкові рибі. Тіло сапрофагів містить майже всі амінокислоти, ферменти, вітаміни, мікроелементи. За поживністю порошок із висушених дощових черв'яків переважає рибне борошно, концентрат сої і сухі дріжджі.

Якщо ж у біогумусі і залишається певна кількість черв'яків – нічого страшного - грунту вони теж корисні. Пропускаючи через живильний тракт землю з органікою, вони виділяють копроліти - цінне добриво для флори. Суто «механічна» робота цих трудівників зводиться до меліорації та оструктурювання грунту. Численними багатокілометровими «тунелями», прокладеними черв'яками, до коріння рослин потрапляє кисень і вода з розчиненими поживними речовинами.

Вермикультивування трансформує у високопоживний білок гній тваринницьких комплексів. Велика рогата худоба, свині і вівці засвоюють із корму лише 25-30% поживних речовин. Решта виноситься з екскрементами. Їх дощовий черв'як перетворює у повноцінний кормовий білок, якого так бракує рослинам.

Тож, вирощуючи в себе на присадибній ділянці гібрида каліфорнійського червоного дощового черв'яка, ми не тільки підвищуємо урожайність, а й сприяємо відродженню екосистеми планети.

Бажаючі придбати каліфорнійського черв'яка звертайтесь за тел.: 8(0522)33-74-69; 80668073030. Тетяна.

Просмотров(21463)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Сервис "Тачку" теперь и в нашем городе!
Сервис "Тачку" теперь и в нашем городе! 20 февраля 2018

Теперь и у жителей Кропивницкого появилась альтернативная замена такси. Сервис «Тачку», впервые на рынке пассажирских перевозок Украины, предоставляет возможность заказать поездку по цене, предложенной пассажиром

Просмотров (239)
Выгодные поездки с приложением «Тачку!» в Кропивницком!
Выгодные поездки с приложением «Тачку!» в Кропивницком! 09 февраля 2018

В Кропивницком появилась альтернатива такси — сервис «Тачку!», который предлагает горожанам самим устанавливать цену за поездки.

Просмотров (37)
Как правильно выбрать пазлы?
Как правильно выбрать пазлы? 21 ноября 2017

Пазлы - это веселый способ развития, обучения и взаимодействия для детей и взрослых

Просмотров (383)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)