Важко платити кредит

19 июня 2015

    Минулим літом я брав кредит у банку у розмірі 40 тисяч гривень. Справно його виплачував, але у листопаді виникли труднощі так як мені зменшили заробітну плату і тепер не вистачає коштів на погашення кредиту. Скажіть, будь-ласка, чи може банк забрати приватний будинок якщо він є єдиним житлом? Що робити у такому випадку?
    Відповідно до ст. 63 ЗУ " Про виконавче провадження", звернення стягнення на будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно фізичної особи проводиться у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.
     Тобто, якщо суд ухвалить рішення на користь банку і буде відкрито виконавче провадження, то у першу чергу Ваш борг стягуватимуть із наявної у Вас готівки, іноземної валюти, цінних паперів, потім рухомого майна(авто), у разі відсутності вищезазначеного - на окрему від будинку земельну ділянку, чи приміщення (житлове/нежитлове), що Вам належить. І тільки у випадку відсутності всього переліченого вище, проводитиметься стягнення боргу за рахунок житлового будинку.       
Якщо фінансові труднощі виникли у зв'язку зі зменшенням заробітної плати і справа ще не передана до суду, варто спробувати вирішити питання у досудовому порядку. Для цього Вам необхідно звернутися до банку із пропозицією про реструктуризацію боргу чи надання кредитних канікул. 
      У будь-якому випадку, звернення до банку для вирішення питання у досудовому порядку буде Вам на користь. Звертатися слід обов'язково письмово!!! Якщо усно Вам відмовляють у прийнятті та реєстрації листа-звернення, слід надіслати його поштою рекомендованим листом із повідомленням та описом. Це буде вашим доказом у суді.
 
Якщо у Вас виникають будь-які юридичні питання, звертайтеся за допомогою до адвоката Сьори Оксани Миколаївни за адресою:
 
м. Кіровоград, вул. Соціалістична, 68, оф. 2;
 
Телефони: 095-337-44-63, 067-520-06-56;
 
Пишіть мені в інтернеті: http://www.ladyadvocat.com.ua/,   son_som@mail.ru
 
 

Просмотров(6555)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Чи є альтернатива суду?
Чи є альтернатива суду? 30 ноября 2017

Нещодавно читала, що є альтернативний спосіб вирішення спорів такий як медіація на противагу звичного для всіх нас розгляду справи у суді. А можна детальніше про нього розповісти? Що це таке, кому і як ним можна користуватися під час існування конфліктних ситуацій?

Просмотров (427)
Медіація
Медіація 20 ноября 2017

Не секретом є те, що до суду звертатися дорого і розгляд спорів часто затягується на довгі місяці. Ми з чоловіком плануємо розлучатися, але ніяк не можемо домовитися про порядок і спосіб поділу майна між нами. Чи є в нашій державі якийсь альтернативний спосіб вирішення подібних спорів: швидший і дешевший?

Просмотров (415)
Реєстрація нерухомості
Реєстрація нерухомості 06 октября 2016

Процедура реєстрації нерухомості вчерговий раз зазнала змін й у громадян постає питання: Як слід реєструвати нерухоме майно за новою процедурою?

Просмотров (8182)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)