Спадкування за законом

12 июня 2015

     Чи маю я право на спадкування як спадкоємець за законом, якщо спадкоємці за заповітом вже два роки не оформлюють спадщину і де вони зараз невідомо?
     У даному випадку Вам необхідно звернутись до суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Відповідно до ст. 1270 Цивільного Кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяви про прийняття спадщини він вважається  таким, що не прийняв її, про що зазначено в ч. 1 ст. 1272 Цивільного кодексу України  ч. 3 ст. 1272 встановлює, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Узагальнення судової практики розгляду судами справ про надання спадкоємцеві додаткового строку для прийняття  спадщини свідчить про те, що поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: 
  1. тривала хвороба спадкоємців;
  2. велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;
  3. складні умови праці, які, зокрема,  пов'язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;
  4. перебування  спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України;
  5. необізнаність  спадкоємців про наявність заповіту тощо.
      Після задоволення судом позову спадкоємця останній за змістом абзацу третього  пункту 211 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України повинен  прийняти спадщину шляхом звернення до нотаріуса із відповідною заявою. У процесі розгляду судом справи про продовження строку для прийняття спадщини  може бути встановлено, що спадкоємець вже прийняв спадщину, оскільки на час її відкриття  постійно проживав спільно із спадкодавцем і протягом строку, встановленого для її  прийняття, не заявив про свою відмову від неї. У подібних випадках суд встановлює лише  наявність юридичних фактів постійного та спільного проживання спадкоємця із  спадкодавцем, а також факту відсутності відмови першого від спадщини; вирішення ж  питання про продовження строку є недоцільним через те, що спадкоємець уже реалізував  належне йому право на прийняття спадщини, тобто вступив у спадкові правовідносини. Законодавцем не надається ніякого значення тривалості періоду, який пройшов з дня  закінчення строку для прийняття спадщини, що не виключає можливості одержання своєї  частки спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини, також і після спливу  значної кількості часу.  Якщо майно спадкоємця перейшло до територіальної громади, він може вимагати  передачі його в натурі, а в разі його продажу - на грошову компенсацію (ч. 2 ст. 1280 ЦК  України). Ця норма позбавляє спадкоємця права на одержання майна у разі відчуження його на підставі договору міни, оскільки у такому випадку відбувається обмін майна на не гроші,  а на майно.   
 
Якщо у Вас виникають будь-які юридичні питання, звертайтеся за допомогою до  адвоката Сьори Оксани Миколаївни за адресою:
 
м. Кіровоград, вул. Соціалістична, 68, оф. 2
 
Телефони: (095) 337-44-63, (067) 520-06-56.
 
Пишіть мені в інтернеті  http://www.ladyadvocat.com.ua/,   son_som@mail.ru
 
 

Просмотров(6985)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Чи є альтернатива суду?
Чи є альтернатива суду? 30 ноября 2017

Нещодавно читала, що є альтернативний спосіб вирішення спорів такий як медіація на противагу звичного для всіх нас розгляду справи у суді. А можна детальніше про нього розповісти? Що це таке, кому і як ним можна користуватися під час існування конфліктних ситуацій?

Просмотров (186)
Медіація
Медіація 20 ноября 2017

Не секретом є те, що до суду звертатися дорого і розгляд спорів часто затягується на довгі місяці. Ми з чоловіком плануємо розлучатися, але ніяк не можемо домовитися про порядок і спосіб поділу майна між нами. Чи є в нашій державі якийсь альтернативний спосіб вирішення подібних спорів: швидший і дешевший?

Просмотров (311)
Реєстрація нерухомості
Реєстрація нерухомості 06 октября 2016

Процедура реєстрації нерухомості вчерговий раз зазнала змін й у громадян постає питання: Як слід реєструвати нерухоме майно за новою процедурою?

Просмотров (8132)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)