Усе найкраще дітям!

31 мая 2012

А ваші діти мають все найкраще?
На сьогоднішній день в судах чимало справ пов’язаних з проблемами у сімейних відносинах, зокрема з приводу позбавлення батьківських прав. Чому ж в наш час трапляються випадки, коли батьки не бажають піклуватися про свою дитину? Адже турбота про підростаюче покоління є першочерговим завданням суспільства і, насамперед, їхніх батьків.

В цій статті мова йтиме про громадян нашої держави, які розлучаючись зі своєю дружиною (чоловіком) забувають і про своїх дітей. Залишаючи свою дитину з колишньою дружиною (колишнім чоловіком), дитина для них стає також «колишньою».
Відповідно до ст.18 Конвенції про права дитини існує принцип загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання та розвиток дитини. Тобто, навіть тоді, коли батьки дитини розлучені, той з батьків, з яким не живе дитина має право та зобов’язаний приймати участь у її вихованні. До речі, Пленум Верховного Суду України у п.16 постанови «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення і поновлення батьківських прав» від 30.03.2007 р. №3 роз’яснив, що ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу  до культурних та інших духовних цінностей, не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Участь у вихованні може виражатися в різний спосіб. Наприклад, домовленістю батьків, хто з них і в який день буде приходити за дитиною до дитячого садка. Якщо дитина ходить до школи, то почергово ходити на батьківські збори, відвідувати разом з дитиною гуртки. Одним словом брати активну участь у різних сферах  життя дитини.
Найчастіше батьки забувають про дитину, саме в той період її життя, коли вона потребує найбільшої уваги та підтримки, а згадують, коли потребують тієї ж підтримки самі.
На мій погляд, більшість батьків, які залишають своїх дітей, не усвідомлюють всю повноту наслідків, які тягне за собою позбавлення батьківських прав. Відповідно до ст.166 Сімейного кодексу України, особа позбавлена батьківських прав втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язку щодо її виховання; перестає бути її законним  представником; не може одержувати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (наприклад, право на утримання від дитини, право на спадкування та інше). 

Підняті в цій статті питання та багато інших, які можуть вплинути на подальше життя саме вашої дитини ми могли б  вивчити та проаналізувати разом.

З повагою, адвокат Сьора Оксана Миколаївна,

м. Кіровоград, вул. Соціалістична, 68, оф. 2

Телефони: 095-337-44-63, 067-520-06-56.

Пишіть менів інтернеті  www.ladyadvocat.com.ua,   son_som@mail.ru  

Просмотров(12604)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Чи є альтернатива суду?
Чи є альтернатива суду? 30 ноября 2017

Нещодавно читала, що є альтернативний спосіб вирішення спорів такий як медіація на противагу звичного для всіх нас розгляду справи у суді. А можна детальніше про нього розповісти? Що це таке, кому і як ним можна користуватися під час існування конфліктних ситуацій?

Просмотров (427)
Медіація
Медіація 20 ноября 2017

Не секретом є те, що до суду звертатися дорого і розгляд спорів часто затягується на довгі місяці. Ми з чоловіком плануємо розлучатися, але ніяк не можемо домовитися про порядок і спосіб поділу майна між нами. Чи є в нашій державі якийсь альтернативний спосіб вирішення подібних спорів: швидший і дешевший?

Просмотров (415)
Реєстрація нерухомості
Реєстрація нерухомості 06 октября 2016

Процедура реєстрації нерухомості вчерговий раз зазнала змін й у громадян постає питання: Як слід реєструвати нерухоме майно за новою процедурою?

Просмотров (8182)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)