Пам'ятка про собак. Частина перша

15 августа 2012

Більшість людей люблять тварин, піклуються про них, створюють належні умови для проживання друзів наших молодших в неволі. Але це відбувається хаотично, на власний розсуд, керуючись бажаннями і тимчасовими захопленнями. У даному питанні, на теперішній час, немає системності, планування і впорядкованості в масштабах держави.

Як і у людей, у тварин життєві обставини складаються по-різному: одна собака живе в оточенні доброти і лагідності, уваги та піклування, має комфортне місце для відпочинку та прогулянки, повноцінно харчується, а іншому – просто скажемо «не повезло». Ситуації бувають найрізноманітніші: від банального випадку до трагічної події – когось загубили, іншого – викинули; один гавкав на господаря, а йому це не сподобалось і собаку випхали з дому, а інший залишився нікому не потрібний після смерті свого господаря; є й такі, які з народження були напів-дикими і зграєю, разом з іншими псами бігають містом у пошуках їжі… 

Як говорять у народі: «Собаки все розуміють, але сказати не можуть». Але такі роздуми залишимо для інших обставин, а зараз звернемо особливу увагу на основні проблемні питання.
Станом на сьогоднішній день культурі собаківництва, як одному із напрямків культури суспільства взагалі, в нашій державі приділяється надто мало уваги. А там, де має місце невпорядкованість відносин, де невизначені норми чи правила поведінки – панує хаос, беззаконня і, звісно, безвідповідальність!

Тому я не хочу Вас лякати, але бачачи наслідки елементарної безвідповідальності власників собак чи халатного відношення до правил утримання і вигулювання своїх улюбленців, бачачи трагічні долі людей,  які постраждали від укусів бродячих собак хочеться на своєму рівні по-можливості застерегти і підказати яким чином можна уникнути негативних наслідків, а у випадку, коли біда вже сталася – показати шляхи відстоювання законних прав та інтересів осіб, які постраждали від укусів тварин і, як показує пратика, найчастіше ними є собаки.

І так, у цієї проблеми є кілька аспектів і, як головні виділимо чотири: культурні, психологічні, медичні та юридичні.

Культурний аспект включає в себе як поведінку собаки, її власника, так і кожної особи, яка може контактувати із твариною.

Про поведінку собаки багато цікавого можуть професійно розповісти кінологи та лікарі-ветеринари, які у повсякденній роботі щодня спілкуються з цими тваринами і знають всі їх особливості, їх реакцію на оточуючі обставини та фактори. В рамках цієї статті я лише можу Вас попередити, що найбільш агресивними, навіть абсолютно здорові, ці тварини є навесні, в період злучки. Саме весною з ними слід вести себе особливо обережно і уважно ставитися до їх реагувань на жести і слова. Після зимових морозів всі живі організми відновлюють свої сили, стають активнішими та гостріше сприймають оточуюче середовище.

Психологічний аспект – це відношення людини до обставин. Не слід боятися собак. Необхідно їх спробувати зрозуміти і попередити негативні наслідки від зустрічі.

Страх. Жах. Саме такі почуття можуть виникнути в ситуації, коли на Вас нападає собака. Мозок просто відключається і не хоче працювати. Але все ж найголовніше в такі моменти - не піддаватися паніці! Адже своєчасно вжиті заходи допоможуть уникнути негативних наслідків.

Перше, на чому хотілося б загострити увагу - це захист при нападі собаки. Як банально це не прозвучить, але кращий засіб лікування - це профілактика. Тому, якщо є можливість уникати зустрічі зі зграєю собак, то краще це зробити. Обходьте стороною місця скупчення тварин. Якщо ж зустріч все ж відбулася, і собака (собаки) явно проявила до вас інтерес, потрібно постаратися придушити в собі страх і гучним владним голосом щось скомандувати. Швидше за все, собака, яка відчула, що ви сильніший\а нападати не буде. Застереження - якщо вона не скажена.

Якщо у вас є з собою що-небудь їстівне, то можна спробувати відвернути собаку їжею. У якості «відлякувача» можна застосувати парасольку, адже собаки бояться предметів, що різко збільшуються в розмірі. В якості захисту в даній ситуації закон дозволяє використовувати гaзoву, пнeвмaтичну і, навіть, вогнепальну зброю (звичайно, при наявності дозвільних документів).

З точки зору психології ні для кого не секрет, що багато людей і без укусів бояться собак. А після подібної події у потерпілого може розвинутися справжнісінька фобія. Особ-ливо, якщо від укусу тварини постраждала дитина. Як уникнути серйозних психологічних наслідків? І знову я Вам скажу - не треба панікувати! У світі існує безліч смертельних небезпек, і собачий укус - далеко не найстрашніша з них. Якщо собака вкусила дитину - не впадайте в паніку і постарайтеся не налякати дитину додатково своєю реакцією.
Швидко і рішуче надайте першу допомогу, заспокойте дитину і відвезіть до лікаря, не демонструючи по можливості власного страху. Але найправильніше - з раннього дитинства навчати дитину безпечній взаємодії з представниками тваринного світу - точно так само, як Ви вчите малюка поводженню з вогнем, гострими предметами, електрикою, як пояснюєте правила дорожнього руху. Собака набагато менш небезпечна, ніж автомобіль, що мчить по вулиці, або 220 вольт в звичайній домашній розетці. Правильна поведінка значно знизить ризик отримання травми і психологічних проблем згодом.

Але, якщо все ж таки інцидент стався і Вас, чи когось із близьких Вам людей покусала собака слід звернутися до психолога, щоб запобігти паніці та боязні спілкування з тваринами на все подальше життя…

Щодо найтривожнішого – медичного аспекту: якщо собака Вас укусила настільки сильно, що Ви не можете пересуватися, площа ураження досить велика, то раджу Вам відразу ж викликати швидку медичну допомогу. Якщо ж Ви перебуваєте недалеко від місця проживання і можете пересуватися, то пройдіть в квартиру, ідіть у ванну кімнату, ретельно промийте рану водою з милом. Мило найкраще брати господарське, так як в ньому міститься велика кількість лугу. Незважаючи на сильний біль, тріть рану ретельно.

Постарайтеся змити з поверхні шкіри всю слину тварини. Також лікарі рекомендують ретельно промити і глиб рани. Вся справа в тому, що слина могла бути занесена всередину Вашого організму разом із зубами. Тому доведеться максимально терпіти, щоб убезпечити свій організм від можливих наслідків. Зверху промитої рани полийте перекис водню. Шкіру навколо рани, яка також була пошкоджена, необхідно змастити йодом. Не намагайтеся відразу ж зупинити кровотечу. Кров може вимити залишки слини і сміття, яке може бути у Вашому організмі. Після того як промиєте рану, необхідно накласти на неї ватяну або марлеву пов'язку. Не затискайте сильно рану. Просто прикрийте її зверху і трохи прив'яжіть. Закріплюйте тампон за допомогою бинта або пластиру. У будь-якому випадку, одразу ж після укусу або після всіх первинних процедур, Вам необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Зателефонуйте в травматологічний пункт або в лікарню. Всі послуги, які будуть Вам надані, мають бути абсолютно безкоштовними. Тільки кваліфікований лікар зможе повною мірою визначити глибину рани, можливі наслідки, він правильно обробить шкіру, зробить мінімальним ризик зараження крові. Проте найголовніша небезпека, яка може виникнути після укусу собаки - це сказ. Тому лікар у Вас запитає всі прикмети тварини: породу, умови, за яких стався укус, а також ряд інших питань, які допоможуть визначитися з подальшими діями.

Головна небезпека, яка виникає при укусі собаки – ймовірність зараження сказом. Тому абсолютно необхідно звернутися в медичний заклад для проведення вакцинації від сказу, причому якомога швидше. Чим раніше проведена вакцинація, тим більша ймовір-ність успішного результату.

Раніше покусаним собаками людям доводилося терпіти 40 хворобливих ін'єкцій у живіт. Сьогодні досить 5-6 уколів. Так що боятися не слід. Звичайно, і в цій процедурі мало приємного, але що не зробиш заради збереження не просто свого здоров’я, а життя.
Якщо собака домашня, потрібно знайти її господаря і дізнатися, чи була собака вакцинована від сказу і коли. Якщо собака із бездоглядних, потрібно описати лікареві якнайточніше зовнішній вигляд собаки, її поведінку, дати максимально точні координати місця події і по-можливості її знайти та поспостерігати за нею у подальшому.
Лікар повинен також отримати вичерпну інформацію про хронічні захворювання потерпілого, наявності алергії, вагітності і т.д. Іноді необхідно залишити хворого в стаціонарі, щоб уникнути можливих ускладнень. Якщо лікар призначив Вам курс вакцинації від сказу, під час проходження курсу і ще півроку після нього слід уникати вживання алкоголю, перевтоми, переохолодження та перегрівання.

Для довідки: вірус сказу викликає важке ураження нервової системи. Збудник передається не тільки при укусі зі слиною, а й при попаданні в ранки (наприклад, при подряпинах) слізі, сечі хворої тварини. Джерелами зараження можуть бути собаки, кішки, миші та пацюки, лисиці, білки і, навіть, їжачки.

Тому в межах нашої статті поговоримо і про інших тварин:

Укус кішки (кота). Кішка, на відміну від собаки, не може похвалитися залізною хваткою, так що її укус не призведе до яких-небудь серйозних каліцтв. Але не можна втрачати пильності! Котячий укус хоч і слабкий, але міткий: на всю довжину зуба, що в 50% випадків призводить до глибокого занесення інфекції. Крім того, на місці укусу може виникнути "хвороба котячої подряпини" (доброякісний лімфоретікулез). Спочатку на місці вже затягнувшогося укусу з'явиться невелика плямочка, яка перетвориться на ранку. Через кілька днів запалиться найближчий до постраждалого місцем лімфовузол, з'являться головний біль, слабкість, лихоманка. Потім все або повільно прийде в норму, або ускладниться менінгітом або іншими ураженнями нервової системи. Сказ при котячому укусі також може не обділити Вас своєю увагою, так що чергова баталія з "вусатим-смугастим" повинна обов'язково закінчитися у лікаря.

Укус коня. Звичайно, це досить екзотичне пошкодження, поширене в основному в селах, на іподромах ... і зоопарках. Незважаючи на те, що щелепи коня не пристосовані для дроблення кісток, вони цілком можуть перекусити Ваш палець (відкушений разом з морквою палець - поширений випадок), тому при спілкуванні з парнокопитними потрібно дотримуватися деяких правил: всі ласощі давайте тільки з відкритої долоні, і не робіть різких несподіваних рухів - зір у коня слабкий і налякати його дуже легко. І без моїх порад зрозуміло, що відкушений конем палець - це "чудовий" привід звернутися до лікаря.

Укус людини. Слабкі щелепи з лишком компенсуються масою всякої зарази в роті. За статистикою, саме укуси людини найчастіше супроводжуються інфекційними ускладненнями. Як не дивно, найбільш поширена і важка форма укусу - пошкодження суглобів пальців про зуби противника. Такі рани дуже часто запалюються, аж до зараження крові. До речі, кожен п'ятий укус здійснюється в процесі сексуальних контактів. Так що бережіть здоров’я своїх коханих і будьте стримані в своїх сексуальних фантазіях.

Будь-який укус слід обробити, як звичайну рану, йодом, перекисом водню, зеленкою, спиртом, горілкою, потрійним одеколоном, розпеченою кочергою  - словом, продезінфікувати будь-яким способом, який сподобався.

Якщо покусано через щільний одяг або легкий укус, тобто не до крові, то заразитися сказом неможливо. Як і СНІД, сказ не передається через повітря або шляхом дотику. Для зараження сказом потрібен прямий контакт слини скаженої тварини і людської крові.
Ознаки сказу: крайня агресивність собаки, піна з рота, підвищене слиновиділення, хрипкий і верескливий гавкіт. Якщо собака не поводиться агресивно, а вкусила з метою захисту своєї території або їжі, то, швидше за все, собака не заражена сказом. Скажені тварини гинуть досить швидко, тому ймовірність зустрітися з ними в місті вкрай мала.

За декаліька днів у нашому наступному матеріалі ми поговоримо  про юридичний аспект укусів тварин (домашніх).

м. Кіровоград, вул. Соціалістична, 68, оф. 2
Телефони: 095-337-44-63, 067-520-06-56.

Пишіть менів інтернеті  www.ladyadvocat.com.ua,   son_som@mail.ru  

 

Просмотров(13248)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Чи є альтернатива суду?
Чи є альтернатива суду? 30 ноября 2017

Нещодавно читала, що є альтернативний спосіб вирішення спорів такий як медіація на противагу звичного для всіх нас розгляду справи у суді. А можна детальніше про нього розповісти? Що це таке, кому і як ним можна користуватися під час існування конфліктних ситуацій?

Просмотров (346)
Медіація
Медіація 20 ноября 2017

Не секретом є те, що до суду звертатися дорого і розгляд спорів часто затягується на довгі місяці. Ми з чоловіком плануємо розлучатися, але ніяк не можемо домовитися про порядок і спосіб поділу майна між нами. Чи є в нашій державі якийсь альтернативний спосіб вирішення подібних спорів: швидший і дешевший?

Просмотров (404)
Реєстрація нерухомості
Реєстрація нерухомості 06 октября 2016

Процедура реєстрації нерухомості вчерговий раз зазнала змін й у громадян постає питання: Як слід реєструвати нерухоме майно за новою процедурою?

Просмотров (8168)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)