Куріння сусідів

19 мая 2012

Зовсім нещодавно до мене звернувся поляк Маріуш, який одружився на нашій землячці і чомусь, на диво всім, залишився жити тут. Просить, як адвоката, придумати якийсь хитрий і гарний спосіб впливу на сусіда, який курить у його під’їзді. Говорить, що уже як тільки міг говорив з ним, переконував, що це неприємно – виходити в під’їзд, де весь час накурено, що пахне димом одяг, що дим з площадки заходить і в квартири, а цим вимушені дихати діти та інші сусіди, які теж неодноразово висловлювали незадоволення і т.д. і т.п. СУСІДУ ПО БАРАБАНУ. «У нас в Польше такое безобразне быстро бы прекратили, но как это сделать в Украине?» Я відразу запропонувала йому банальний варіант – скласти скаргу і звернутися до дільничного міліціонера за ст..175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як куріння в під’їздах житлових будинків прямо заборонено ст..13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (шкода для третіх осіб від нікотинового диму і його смол – беззаперечний факт – ст..ст. 12,14 цього ж таки Закону). Але Маріуш навідріз відмовився – мовляв, примітивно, та і штраф незначний, до того ж можуть обмежитися лише попередженням. І попросив придумати якийсь креативний спосіб, але в межах законодавства, бо не звик сам бути порушником правопорядку.

Серед неординарних приходять в голову такі варіанти:
1) відшкодування вартості хімчистки пропахнувшихся димом одягу і меблів;
2) відшкодування моральної шкоди, що виникла із-за створених незручностей проживання у помешканні, а також із-за хвилювання за здоров’я дітей та інших членів сім’ї (самі порушення, тобто факт куріння, при цьому, слід зафіксувати камерою на східцях) і на додаток ще й запросити представника із санстанції;
3) встановити в під’їзді систему пожежотушіння;
4) підговорити сусідів і кожному по черзі «стріляти» в нього сигаретки – допоки «жаба» його не задавить;
5) направити йому офіційну претензію поштою, з повідомленням про вручення. У ній вказати всі вимоги, приблизно вирахувати шкоду та збитки, на додаток ще й про судові витрати не забути у випадку доведення справи до суду та підписати її ще й у сусідів;
6) і останнє, що приходить на думку – то в момент куріння даної особи виходьте і Ви на під’їзд і бризкайте в місці його куріння дихлофосом, наприклад, борючись із мурашками, нехай він теж нюхає і вдихає те, що йому не подобається.

Але, в кожному з випадків не забувайте – слід залишатися взаємно ввічливими!

 

Звертайтесь! Адвокат Сьора Оксана  м. Кіровоград, вул. Соціалістична, 68, оф. 2

Телефони: 095-337-44-63, 067-520-06-56.

Пишіть менів інтернеті  www.ladyadvocat.com.ua,   son_som@mail.ru  

Просмотров(16947)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Чи є альтернатива суду?
Чи є альтернатива суду? 30 ноября 2017

Нещодавно читала, що є альтернативний спосіб вирішення спорів такий як медіація на противагу звичного для всіх нас розгляду справи у суді. А можна детальніше про нього розповісти? Що це таке, кому і як ним можна користуватися під час існування конфліктних ситуацій?

Просмотров (338)
Медіація
Медіація 20 ноября 2017

Не секретом є те, що до суду звертатися дорого і розгляд спорів часто затягується на довгі місяці. Ми з чоловіком плануємо розлучатися, але ніяк не можемо домовитися про порядок і спосіб поділу майна між нами. Чи є в нашій державі якийсь альтернативний спосіб вирішення подібних спорів: швидший і дешевший?

Просмотров (402)
Реєстрація нерухомості
Реєстрація нерухомості 06 октября 2016

Процедура реєстрації нерухомості вчерговий раз зазнала змін й у громадян постає питання: Як слід реєструвати нерухоме майно за новою процедурою?

Просмотров (8167)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)